czerwca 16, 2017

Jak zrobić róże z modeliny?Dzisiaj w kilku prostych krokach pokaże jak zrobić róże z modeliny.
POLYMER CLAY ROSE, TUTORIAL MODELINA

Do stworzenia naszej róży użyję 2 kolorów, po to aby uzyskać efekt ombre na płatkach, dzięki czemu kwiat będzie wyglądał bardziej realistycznie.

(1)Roluje modelinę w postaci 2 wałków (biały i pastelowy różowy). Łącze ze sobą i wałkuje(2). Aby uzyskać bardziej niewidoczne przejście między 2 kolorami tak rozwałkowaną modelinę składam kilkukrotnie (3) i ponowie rozwałkowuje, do momentu uzyskania satysfakcjonującego efektu (4).
(5) Wycinam kółka-do wycięcia kółek najlepiej użyć aluminiowych wykrawaczek, są ostre i precyzyjnie wycinają pożądany kształt. Ja do wycięcia kółek użyłam tylki - końcówki do worków cukierniczych (widoczna na 5 zdjęciu). Tak wycięte kółka rozgniatam na cieńsze kawałki(6),najlepiej przez winylową rękawice, wtedy na płatkach odbijają się drobne zagięcia, tworząc teksturę na płatkach. (7) Następnie formuje stożek wokół którego będę zawijać płatki. Zawijanie zaczynamy od stworzenia pąka czyli na początku zawijamy płatki do środka. Dopiero kiedy stworzymy środek róży umieszczamy płatki na zewnątrz. Uwaga! Płatki zawijamy zahaczając jeden o drugi - przyklejając pierwszy płatek zostawiamy nieprzyklejoną końcówkę,aby móc założyć pod nią kolejny płatek(jak na zdjęciu 7).

Do zrobienia 1 średniej wielkości róży potrzebujemy ok. 12 płatków.Pozdrawiam,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP